Krajowy rynek klejów do ociepleń

Pierwsze systemy ociepleń wykonywano w kraju około 40 lat temu. Udział powierzchni ociepleń z zastosowaniem styropianu jest znacznie wyższy niż w przypadku ocieplania wełną. Do przyklejania materiałów termoizolacyjnych stosowane są dwa rodzaje klejów – do przyklejania styropianu/wełny i do zatapiania siatki. 

Poznaj ofertę systemów ociepleń CEMEX

CEMEX posiada atrakcyjną ofertę dedykowaną wykonywaniu ociepleń ścian zewnętrznych budynków nowo wznoszonych i modernizowanych. W grupie systemów ociepleń CEMEX znajdują się: dwa kleje do ociepleń oraz system ociepleń, składający się z wysokiej jakości kleju ekstramocnego, gruntu podtynkowego i tynku elewacyjnego. 

Dlaczego stosować zaprawy NANOTrass?

Zaprawy NANOTrass to produkty, w których wykorzystano dwie unikalne technologie: nanotechnologię oraz dodatek trasu reńskiego. Aby nie dopuścić do powstawania wykwitów solnych na konstrukcjach z klinkieru należy stosować zaprawy z dodatkami, których działanie sprawdzone jest w praktyce i potwierdzone w wyniku badań laboratoryjnych.

Przyczyny wykwitów solnych na konstrukcjach klinkierowych

Konstrukcje wykonane z klinkieru, charakteryzuje wyjątkowa elegancja i trwałość, jeżeli wykonane są prawidłowo i przy zastosowaniu odpowiednich zapraw. Inaczej może wystąpić ryzyko pojawienia się wykwitów solnych, szpecących konstrukcję i obniżających jej trwałość. 

Zasady prawidłowego murowania z cegieł klinkierowych

Wyjątkową estetykę konstrukcji z cegieł oraz trwałość uzyskuje się w wyniku prawidłowego prowadzenia prac murarskich i stosowaniu zapraw dedykowanych. Wówczas konstrukcje z cegieł klinkierowych charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością oraz odpornością.